.
Aktualnie intensywnie pracuję nad uruchomieniem platformy szkoleniowej. W zamyśle ma być to miejsce, dzięki któremu Czytelnicy Edukacji-Klasycznej.pl będą mogli uporządkować i pogłębić swoją wiedzę na temat wychowania i nauczania.
Co prawda, sama strona internetowa Edukacja-Klasyczna.PL jest sporym źródłem wiedzy na ten temat, ale jest to wiedza rozproszona (kilkaset artykułów). Teraz postaram się tę wiedzę odpowiednio usystematyzować.
Tematyka szkoleń
Na początku do dyspozycji słuchaczy będą trzy już istniejące kursy: „Mocarz zmiany”, „Cud posłuszeństwa”, „Obżarstwo poskromione”. Stopniowo do platformy będą dodawane kolejne, ale również podcasty oraz rozbudowane artykuły tematyczne.
Z doświadczenia wiem, że Czytelnicy bardziej zainteresowani są tzw. wiedzą praktyczną, ale swoją misję postrzegam również jako upowszechnianie podstaw teoretycznych edukacji klasycznej. Dlatego będę przeplatał materiały o charakterze praktycznym z ideowymi.
Moją ambicją jest, żeby przynajmniej raz w miesiącu dorzucić do platformy nowy kurs, podcast bądź rozbudowany artykuł.
Uwaga! Planuję także gościnne kursy.
Plan minimum na jesień 2020
„Wprowadzenie do edukacji klasycznej” (zagadnienia ogólne).„Klasyczna metody nauczania” (trivium, quadrivium).„Klasyczna metoda wychowania” (w oparciu o cnoty).- „Kształtowanie charakteru” (w kontekście indywidualnym. Zasady, metody i praktyczne wskazówki.)
- „Kształtowanie cnoty wytrwałości” (kurs już gotowy)
W dalszej kolejności zamierzam opracować (tematy podaję hasłowo):
- „Wychowanie poszczególnych cnót” (sprawności moralnych: roztropność, sprawiedliwość, męstwo itp.).
- „Niedoskonały rodzic” (o wadach rodziców i radzeniu sobie z nimi).
- „Kary i nagrody w wychowaniu”.
- „Dyscyplina, która nie rani”.
- „Lenistwo u dzieci”.
- „Jak uodparniać dziecko na negatywne działanie środowiska wychowawczego?”
- „Uzależnienie od komputera i smartfona”.
- „Współczesne nurty w edukacji – analiza krytyczna” (cykl).
Oczywiście tematyka kursów ma charakter rozwojowy i może ulec zmianie. Podaje propozycje tematów, żeby Czytelnik miał ogólną orientację w tym przedsięwzięciu.
Jak to praktycznie będzie wyglądało?
Każdy słuchacz/student po zalogowaniu otrzyma dostęp do specjalnego pokoju, w którym będzie mógł przesłuchać i obejrzeć dany kurs.
Docelowo będzie możliwe wykupienie abonamentu. W tym wariancie dana osoba otrzyma możliwość skorzystania ze wszystkich kursów aktualnie dostępnych na platformie.
Dotychczas moje kursy były (i jeszcze są) pobierane na komputer/smatfon słuchacza. Teraz każdy kursant obejrzy je i wysłucha bezpośrednio na platformie szkoleniowej.
Powstanie też możliwości zadawania pytań w odniesieniu do kursów. Mam tylko dylemat jak to zrobić praktycznie, bo przy dużej liczbie kursantów odpowiedzi będą zajmowały dużo czasu, dlatego pojawią się pewne ograniczenia w tym zakresie.
Kiedy start?
Jeśli w przeciągu tygodnia załatwię formalności (techniczno-prawne) ruszę z już istniejącymi kursami od lipca. Jeśli nie, to od września.
Zachęcam zatem do śledzenia strony www i otwierania e-maili ode mnie, bo będę w nich informował o dacie uruchomienia nowego projektu.
Też się przyłączę.
Nie wiem, czy nie powiem czegoś trywialnego, ale świetnie by było, gdyby Pan prowadził kanał na you tube?
Coś tam próbuję, ale dzień jest za krótki >>> https://www.youtube.com/channel/UCrL27QvMkrzjPe87NYcjJbg
Rewelacyjny pomysł! 🙂 Bardzo potrzebne.
Może by się udało zrealizować troszkę historycznych tematów. 🙂
Ale stricte historycznych, czy związanych z historią edukacji?
Super pomysł 🙂
Bardzo fajny pomysł!
Tu mogę służyć radą wynikającą z doświadczenia, co do tej wątpliwości:
„Powstanie też możliwości zadawania pytań w odniesieniu do kursów. Mam tylko dylemat jak to zrobić praktycznie, bo przy dużej liczbie kursantów odpowiedzi będą zajmowały dużo czasu, dlatego pojawią się pewne ograniczenia w tym zakresie.”
Mam taką platformę e-learningową dotyczącą rozwoju biznesu fotograficznego gdzie jest kilka kursów i kilkuset kursantów, którzy zakupili dostępy do nich. Nawet w momencie szczytu sprzedaży nie było zbyt wielu pytań. Spokojnie odpowiadałem w kilka minut dziennie.
Sam kilkakrotnie zakupiłem dostęp do takich kursów i widzę, że pytań jest na prawdę nie wiele.
Także myślę, że nie będzie z tym kłopotu.
Zastrzec można: 30minut dziennie na odpowiedzi, aż do skutku (taką obietnicę można dać i zrealizować, a klienci nie będą się czuli oszukani nawet jeśli jakiś czas poczekają na odpowiedź).
Życzę powodzenia! 🙂
No nie wiem, ja bez platformy edukacyjnej wciąż mam jakieś pytania. Ale zobaczymy…
Ja bym chętnie wszystkie Pana książki kupiła w wersji papierowej.
To oczywiście jest możliwe na tej stronie https://www.kursy-zalewski.info/pakiet-wszystkie-ksiazki/