.
Prawdopodobnie najbardziej tradycjonalistyczne szkolenie tego typ w polskim internecie. Skierowane do nauczycieli, ale cenne wskazówki znajdą w nim również rodzice ==> zobacz tutaj .
Głównym motywem jest wyakcentowanie hierarchii i posłuszeństwa w wychowaniu oraz ukazanie nierównomierności relacji między nauczycielem a uczniem.
W trakcie kursu pokazuję, jak radzić sobie w sytuacjach, w których uczeń wypowiedział posłuszeństwo nauczycielowi.
Kurs znajduje się na platformie Interkursy.pl. (a wydawcą jest T. Stańko). Na razie dostępny jest w formie prezentacji wideo, jesienią dołączę wersję w formacie PDF. Osoby, które teraz zakupią szkolenie, będą miały później także dostęp do e-booka (w aktualnej cenie kursu).
Więcej informacji o kursie: „Jak panować nad klasą?” TUTAJ.
P.S. Proszę o opinię o kursie w komentarzach .
Edukacyjna klęska we Francji
Dziękuję za odpowiedź.
Mam juz dostęp do kursu 🙂 Wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło!
Przepraszam, ale nie wiem gdzie się pytać, dlatego pytam tutaj. W czasie słuchania wykładów pojawiają się na video napisy zawierające główne myśli autora. Jednak po przeniesieniu wykładu na dysk nie ma tych napisów (tylko sam głos). Co należy zrobić, aby na przeniesionych wykładach te napisy również były?
Rozumiem, że ma Pani dostęp do kursu na platformie, a chciałaby Pani zgrać go na swój komputer. Jednak wtedy znika prezentacja, a pozostaje tylko ścieżka audio.
Najprawdopodobnie odtwarza Pani prezentację w programie, który nie może odtwarzać pliku MP4 (prawdopodobnie w Winampie).
Są trzy drogi postępowania:
1) Ścieżka najłatwiejsza. Musi Pani przejrzeć swój komputer pod kątem programów video, które mogą odtwarzać pliki MP4. Być może ma Pani taki program i wtedy byłoby po sprawie. Szczególnie nowsze wersje popularnych progamów mogą mieć potrzebne nam aplikacje.
2) Wersja druga. Ściągnąć rozszerzenia, tzw. kodeki, do popularnych programów, które są pewnie na dysku Pani komputera, np. Winampa czy Windows Media Player. Trzeba wpisać w Google: np. „kodeki do Winampa”, ściągnąć i zainstalować taką aplikację.
3) Ściągnąć darmowy (całkiem nowy) program, który obsługuje pliki MP4 i zainstalować na komputerze (np. wpisać w Google: „darmowe programy do odtwarzania filmów MP4”.
Przy ściąganiu darmowych kodeków i programów trzeba szukać stron prowadzonych profesjonalnie, najlepiej autoryzowanych, aby nie ściągnąć wirusa (najlepiej przed ściągnięciem poczytać opinie użytkowników).
Te instalacje, nie są taką wielką filozofią, ale można się na czymś „zawiesić”. Najlepiej podpytać młodych domowników, oni mają smykałkę do takich rzeczy.
Jeszcze jedno. Dlaczego prezentacja jest w formacie MP4? To są wymogi platformy na której zawiesiłem kurs. Ma to swoje uzasadnienie. We wcześniejszej wersji miałem kurs w innym formacie i jeden film „ważył” ok. 200 MB, w MP4 – 20-30 MB. Łatwiej jest mieścić na dysku filmy w mniejszych rozmiarach, ale za to mogą się pojawić takie problemy, jak u Pani. .
Pozdrawiam
Oj chyba nie da się tak wszystkiego zakursować!
’wiele cennych wskazówek (przez analogię) znajdą w nim również rodzice, którzy mają kłopoty ze swoimi dorastającymi dziećmi.”
———————————————————————-
Przydałby się też kurs „Jak panować na małymi dziećmi” 🙂 a wtedy nie byłoby kłopotów z dorastającymi dziećmi i większa szansa na sukces wychowawczy.